Головна Від автора Апарати Костюка Апарат для превентивної іммобілізації Статті  і нові розробки Наші контакти

Наукова та практична значимість розробки

       Превентивна іммобілізація переломів довгих кісток і нестабільних переломів таза входить у комплекс обов'язкових протишокових заходів у хворих з політравмою.
       Розроблений колективом авторів «Апарат зовнішньої фіксації для превентивної іммобілізації переломів довгих кісток» забезпечує достатню попередню стабілізацію уламків кісток, є ефективним методом профілактики та лікування травматичного шоку і може бути як методикою вибору превентивної іммобілізації переломів довгих кісток і тазу, так і остаточного методу лікування.
       Позитивний ефект запропонованої медичної технології для практичної охорони здоров’я досягається можливістю швидкої та мінімально травматичної  іммобілізації відламків кісток за допомогою АЗФ-ПІ, що дозволяє мобілізувати хворого з тяжкою поєднаною травмою, коли є необхідність проведення невідкладних лікувальних заходів (оперативні втручання на внутрішніх органах) та інтенсивної терапії; швидко активізувати хворого в післяопераційному періоді, тим самим скорочуючи тривалість лікування (12%). Простота конструкції апарата та зручність i швидкість у використанні забезпечує можливість корекції та репозиції відламків кісток впродовж лікування, а у випадках необхідності – заміни превентивної іммобілізації на лікування іншими методами.
       Необхідно додавати наукові й організаційні зусилля для впровадження стержневих АЗФ у систему транспортної іммобілізації бригадами швидкої допомоги травматологічних реанімобілів.
       АЗФ-ПІ призначені для превентивного та лікувального остеосинтезу зламаних сегментів і може бути дієвим засобом у системі заходів протишокової терапії.