Головна Від автора Апарати Костюка Апарат для превентивної іммобілізації Статті  і нові розробки Наші контакти

Конструктивні особливості Апарату зовнішньої фіксації для превентивної іммобілізації переломів кісток (АЗФ-ПІ)

       АЗФ-ПІ належить до односторонніх зовнішніх фіксаторів на основі стержнів і застосовується при відкритих та закритих переломах довгих кісток кінцівок, насамперед у потерпілих з політравмою.
       Він складається з телескопічної опори, двох видів стержнетримачів та стержнів-імплантатів.
       Телескопічна опора апарату складається з двох складових, які жорстко зв’язані щодо кутових зміщень, але дозволяють виконувати дистракцію чи компресію одна відносно іншої, при цьому дистракцію-компресію виконують дозовано за допомогою гвинта, який приводиться в дію за допомогою «маховичка».

  

Загальний вигляд апарата зовнішньої фіксації для превентивного остеосинтезу переломів довгих кісток: 1 – телескопічна опора, 2 – стержнетримачі, 3 – стержні-імплантати, 4 – маховичок для дистракції-компресії

       Стержнетримачі виконані двох видів. Один з них у вигляді суцільної деталі, а інший складається з двох половинок і може застосовуватися при необхідності  введення додаткових стержнів. Крім того додається спеціальна втулка, яка дозволяє кріпити стержень під кутом до довгої вісі зовнішньої опори. Розбірний стержнетримач має три ступені свободи, тобто стержень може кріпитися під кутом до зовнішньої опори.

Методика використання роз’ємного стержнетримача

        У необхідному місці загальноприйнятим методом вводять стержень перпендикулярно довгій вісі сегмента і в тій самій площині, що й попередні стержні.

  

А – на стержень нагвинчують гайку, щоб вона розташувалась між сегментом та зовнішньою опорою;
 Б – одну з половинок стержнетримача надівають на стержень і провертають на ньому таким чином, щоб сегмент отвору під зовнішню опору співпав з останньою
Потім зверху надівають на стержень другу половину стержнетримача і фіксують гайкою.
       Для превентивної іммобілізації розроблено 6 типорозміри конусних самонарізних стержнів: 2 – для стегна, 2 – для гомілки, 2- для плеча, які відрізняються величиною робочої частини. Стержні для гомілки придатні для фіксації плечової кістки.

А

А – стержні-імплантати для стегнової кістки;

 

Б

Б – стержні-імплантати для великогомілкової кістки